Wykład otwarty „Zofia Rydet – humanistka pod wpływem awangardy” oraz warsztaty fotograficzne

 

W mijającym tygodniu na Wydział Humanistyczny AGH odbył się zorganizowany przez KNSS wykład otwarty pt. „Zofia Rydet – humanistka pod wpływem awangardy” oraz warsztaty z podstaw fotografii. 📸

Wykład rozpoczął się od wręczenia nagród laureatom konkursu „Śladami Zofii Rydet – społeczeństwo polskie w obiektywie socjologicznym”. Nagrody wręczyły Pani Prodziekan ds. Kształcenia na WH AGH, dr Ewa Migaczewska oraz Prezeska KNSS, Karolina Pach.

W trakcie dalszej części spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej na temat twórczości Zofii Rydet, polskiej fotografki, autorki cyklów zdjęciowych takich jak m.in. „Mały człowiek”, „Czas przemijania” czy „Zapis socjologiczny”.

Warsztaty obfitowały natomiast w cenne wskazówki dotyczące tego, jak prostymi metodami poprawić jakość zdjęć i wykonywać je w sposób bardziej przemyślany.

Oba spotkania poprowadziła dla nas Pani Ewa Pasternak-Kapera, której serdecznie dziękujemy! 😉

Dziękujemy również Bibliotece Głównej AGH w Krakowie za ugoszczenie naszej wystawy fotograficznej „Śladami Zofii Rydet”! 🎞️Zebrane na niej zdjęcia, już niedługo, będzie można oglądać na korytarzach Wydziału Humanistycznego AGH.

Wydarzenia zorganizowane zostały w ramach podsumowania projektu popularyzującego postać Zofii Rydet i fotografię wizualną wśród studentów AGH. Szczegółowa fotorelacja tutaj!

 

Fot. Wojciech Kobylański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *